baner

W tym rozdziel pokażę Państwu jak dokonać polonizacji Joomla 3.0. Czyli wgramy polskie pliki językowe. Dodatkowo pokaże jak wgrać inne pliki językowe w przypadku tworzenia witryny wielojęzycznej dla Joomla 3.0

Joomla 3.0 po polsku

W najnowszej wersji Joomla, postarano się na maksimum uprościć instalację języków, trwa to zaledwie kilka minut, niestety ta opcja nie działa na dziś na wszystkich serwerach, stąd opiszę w dalszej części tradycyjną metodę.

Automatyczne instalacja języka polskiego

Klikamy kolejno estensions, dalej extensions manager, po lewej stronie pojawi się nam menu, klikamy na link Instal languages. Teraz pojawi się nam lista z językami zaznaczamy te języki, które nas interesują, czyli w moim przypadku chcę zainstalować język polski. Jeśli budujemy witrynę wielo języczną proszę też zaznaczyć pozostałe języków których chcemy by nasza witryna się pokazywała. I klikamy install.

automatyczna instalacja

Manualna instalacja jezyka polskiego

Ale to nie wszystko. Teraz procedura dla osób, które nie widzą plików językowych po kliknięciu na Instal languages. Przechodzimy pod adres: http://joomlacode.org/gf/project/jtranslation3_x/frs/

Tutaj szukamy polskiego pliku językowego i zapisujemy go na dysku. Po tej operacji kolejno klikamy estensions, dalej extensions manager, teraz klikamy przycisk przeglądaj i na dysku swojego komputera szukamy pliku językowego, który przed chwilą pobraliśmy. I klikamy przycisk Upload and Instal. Po chwili mamy już zainstalowane pliki językowe.

manualna instalacja

Ustalenie języka polskiego jako języka witryny i zaplecza w Joomla 3.0

Obie procedury doprowadziły nas do tego samego, mamy pliki językowe zainstalowane, ale nie mamy Joomla 3.0 po Polsku. Jeszcze raz klikamy Extensions Manager i Language Manager. Teraz zaznaczymy domyślne pliki językowe dla naszego systemu. W wierszu gdzie jest jezyk polski szukamy kolumny Default tam klikamy gwiazdkę, jak na rysunku.

domyslny jezyk polski witryny

Teraz klikamy Installed – Administrator – postępujemy podobnie, Klikamy na ikonkę z gwiazdką, jak na rysunku. Od teraz Joomla strona frontowa i zaplecze jest w naszym języku.

domyslny jezyk polski zaplecza

Budując witrynę wielojęzyczną musimy zainstalować wszystkie języki , ale domyślny zawsze ustawiamy polski.

Pobobał ci się tekst, kliknij Lajka lub google plusa - albo postaw mi kawę.


Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron