baner

Postanowiłem stworzyć mini poradnik video w którym pokaże w jaki sposób optymalizować i pozycjonować strony internetowe oparte s system Joomla w wersji od 3 w górę. Poradnik jest podzielony na trzy części. Pierwsza to optymalizacja strony. Uwaga mówię tutaj o najważniejszych sprawach, jest cała masa tematów których nie poruszam w tym darmowym poradniku. Ale zostosowanie do przynajmniej do tych wskazówek pozwoli nam częściowo podnieść stronę w wynikach wyszukiwania. Jest to 6 odcinków.

 

Czytaj więcej: Optymalizacja i pozycjonowanie stron opartych o Joomla

1.    Zrób specyficzne meta opisy dla każdej strony i upewnij się, że nie ma żadnych zduplikowanych meta tagów
2.    Nie używaj słów kluczowych w meta opisach. To nieaktualne.Chociąż to kwestia sporna.
3.    Tytuły stron opisuj  bardzo konkretne i na temat. Na przykład, tytuł strony powinien wyglądać: "SEO witryny Joomla w 15 prostych krokach"

Czytaj więcej: 19 NAJLEPSZYCH RAD SEO DLA STRONY Z JOOMLA!

Obecnie  liczba stron internetowych na całym świecie nadal rośnie w tempie bardzo szybkim i wyścig by znaleźć się w górnej części strony wyników wyszukiwania jest coraz bardziej konkurencyjny. Dlatego optymalizacja SEO jest już kwestią wyboru czegoś więcej. Jeśli chcesz, mieć więcej ruchu na stronie - i to nie tylko każdego ruchu, ale i gości, którzy są wyjątkowo dopasowani  do  usług i produktów, które oferujesz, to musisz poświęcić trochę czasu, aby zoptymalizować swoją stronę - to nic nie kosztuje, to proste do zrobienia, a co najważniejsze, jeśli zrobisz to dobrze, możesz zobaczyć prawdziwe i namacalne wyniki w ciągu kilku miesięcy, a nawet wcześniej!

Czytaj więcej: PIĘC SZYBKICH KROKÓW SEO BY PODBIĆ RANKINGI

 

Dosyć często się zdarza że dostajemy karę od Google – dostajemy tak zwany filtr. Jest to kara jaką nakłada wyszukiwarka na witrynę za stosowanie nieuczciwych praktyk dotyczących pozycjonowania strony.

Pamiętajmy że filtr nie wykreśla strony z indeksu Google, jak to sprawdzić po prostu wpisujemy komendę site w okno wyszukiwarki dwukropek i adres naszej strony. Jeśli nie ma wyników to niestety nasza strona została obłożona największą karą czyli została wykreślona z indeksu.

Czytaj więcej: Filtr Google - podstawy

Ebook Joomla 3

ebook 2 okladka

Tutaj jest drugie wydanie ebooka o Joomla 3, dopisane jest kilka rozdziałów, jest ponad 270 stron